WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما هستند
چطور می توانیم کمکتان کنیم؟
Suite 15, No. 985, Zokaee Alley, Shariati Street, Seyed Khandan Tehran – IRAN
021-22884788-9
021-22877078

انتخاب کاغذ مناسب

انتخاب کاغذ مناسب

لیبل سبک ترین و کوچک ترین جزء در بسته بندی هر محصول است. اما این موجود کوچک و ظریف هویت محصول را رقم می زند، و در مواردی اگر لیبلی وجود نداشته باشد گویا محصول هویتی ندارد. لیبل ها به عنوان یکی از پرمصرف ترین مواد بسته بندی اهمیت فوق العاده ای دارند و به عنوان شناسنامه و هویت دهنده کالا عمل می کنند.
لیبل در عین حال مکمل همه انواع بسته بندی ها می باشد. روی شیشه، قوطی، کارتن، ظروف پلاستیکی و یا بسته های دیگری که خودشان چاپ شدنی هستند کم و بیش نشانی از لیبل دیده می شود. هیچ نوع دیگری از بسته بندی وجود ندارد که تا این حد از لحاظ جنس، طرح و کاربرد متنوع باشد. بنابراین ده ها تخصص در این رشته کاری بکار گرفته می شود و گردش مالی گسترده ای حول این زیبای کوچک در جریان است. پس می توان گفت تولید لیبل از مهم ترین قسمت ها و عناصر یک محصول قابل ارائه می باشد که می توانید با نوین برچسب آن را تجربه نمائید.

انواع لیبل :

لیبل کاغذی  “Paper Label

از نظر نوع و مارک، متنوع‌ترین لیبل است. لیبل کاغذی شامل انواع  لیبلِ مات – گلاسه – نیمه گلاسه در رنگ‌های مختلف به صورت معمولی و برچسبی عرضه می‌شود. محیط مصرف این نوع لیبل، محل‌ها و مکان‌ های خشک و پاکیزه بوده و عمر مفید آنها کوتاه است.

لیبل بی رنگ و شفاف “Transparent Label”

مشخصه‌ی این نوع لیبل، قابل رؤیت بودن نوشته‌های روی آن از هردو سو است. عمده‌ی مصرف آن بر روی شیشه‌های اتومبیل و برخی از کارت‌های ضمانتی و برچسب‌ های دارای کاربرد بر روی شیشه‌ ها می‌ باشد.

لیبل حرارتی “Thermal Label” 

چاپ این نوع لیبل بدون ریبون و توسط حرارت مستقیم هد دستگاه لیبل پرینتر انجام می‌ شود. در مواقعی از این نوع لیبل یا برچسب استفاده می شود که مصرف کننده می خواهد روی یک جسم مشخصاتی برای چند روز داشته باشد ، چون عمر نوشته روی لیبل حرارتی بسیار کوتاه است. عمده‌ ترین موارد مصرف این نوع لیبل، در آزمایشگاه های پزشکی می باشد.

لیبل اموال “Asset Label”

یکی از ضخیم‌ ترین انواع لیبل می‌ باشد و نوعی ساخته می شوند که بعد از نصب به بصورت سالم از روی جسم کنده نمی شود وقتی خیلی برای کندن آن تلاش شود تکه تکه می شود و عمر طولانی دارند اما نباید زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشند، این نوع لیبل برای سطح روغنی و چرب مناسب نیست. همانطور که از اسمش معلوم است در ادارات و شرکت ها بر روی اموال منقول و اسباب نصب می گردد.

لیبل متال ” Metal Label “

از مقاوم‌ ترین نوع لیبل‌ ها در برابر انواع پاک‌ کننده‌ ها است چون چاپ بر روی آن‌ ها بیش‌تر با “ریبون رزین” انجام می‌ شود. ضدخش و دارای قدرت چسبندگی زیاد در سرما و گرما (از 40- تا220+ درجه) می‌ باشد و اکثراً در لوازم برقی و خودرو کاربرد دارد.

لیبل پشت متال “Back Metal Label “

“لیبل پشت متال”یکی از بالاترین قدرت‌های چسبندگی در میان لیبل‌ ها را دارد. بعضی از اجسام مثل پارچه ، تایر خودرو و لاستیک های نرم بسختی مدت طولانی روی آن عمر می کنند اما لیبل پشت متال کار را ساده کرده است و به جرات می توان گفت دیگر کندن آن غیر ممکن است. این جنس لیبل در پارچه فروشی ها ، تایرهای خودرو و غیر استفاده زیادی دارند.

لیبل وُید  “Void Label “

این نوع لیبل، مقاومت زیادی در مقابل کش آمدن و گرما (تا 80 درجه) دارد و بیش‌ تر به دو نوع: نقره‌ ای و شطرنجی تقسیم می‌ شود. قسمتی از نوع شطرنجی آن در هنگام جدا شدن از سطحی که به آن چسبانده شده روی سطح مذکور مانده و لیبل قابل استفاده‌ مجدد نمی‌ شود. در مدل نقره‌ ای، با کندن آن از سطحی که به آن چسبانده شده کلمه‌ VOID بر سطح، نقش می‌ بندد و لیبل دیگر قابل استفاده‌ی مجدد نیست. عمده‌ مصرف آن در مباحث گارانتی است.

لیبل سکوریتی “Security Label “

کاربرد این لیبل به عنوان برچسب اموال و یا در موارد مرتبط با مباحث گارانتی می‌باشد. در صورت تلاش برای کندن آن، این لیبل مانند گچ خُرد می‌ شود.

لیبل پی وی سی ” Pvc Label “

دارای دو نوع مات و براق است. عمده‌ پایداری آن در برابر عوامل طبیعی از قبیل تابش آفتاب یا باد و باران می‌باشد. این لیبل نیز در لوازم برقی و خودرو کاربرد بیش‌تری دارد. برای چاپ روی برچسب پی وی سی از ریبون های وکس رزین ، رزین و سوپر رزین استفاده می شود. این نوع لیبل از جنس پلاستیک بوده و در مقابل رطوبت و آب و باد مقاوم بوده و در عین حال در مقابل کشیدگی مقاوم است.

لیبل تایوک “Tywac Label”

از الیاف فشرده شده‌ پارچه‌ ای ساخته می‌ شود و در موارد مرتبط با خودرو و پوشاک استفاده می شوند.

 

 

گذاشتن باسخ